Václav Zahradníček

 

Proč mě baví architektura
Protože je to kreativní tvorba, která postihuje estetiku, techniku a logiku a protože špičková architektura probouzí ve většině lidí libé pocity a otevírá prostor mysli.

Kde hledám inspiraci pro svou práci?
V přírodě.

Má oblíbená stavba doma i v zahraničí
Ve světě muzeum v areálu Vitra od Zahy Hadid – Weil am Rhein. U nás obecně vojenské opevnění v pohraničí a urbanismus Českého Krumlova – historické jádro.

 

 

  

Ing. arch. Václav Zahradníček 

Po absolvování střední průmyslové školy stavební vystudoval ČVUT v Praze, Fakultu architektury. Od roku 2002 se intenzivně věnuje oblasti bydlení, zejména dřevostavbám. V roce 2002 založil spolu s Pavlem Horákem architektonický ateliér Prodesi, který se zaměřuje výhradně na dřevostavby. O pár později pak realizační společnost Domesi. Obě společnosti se snaží propagovat ideu dřevostaveb jako moderního a ekologického způsobu stavění. 
Václav Zahradníček spolupracoval, vystavoval a přednášel na dosavadních ročnících výstavy Salon dřevostaveb. Pravidelně publikuje články o dřevostavbách v odborné literatuře a je hostem televizních pořadů, které se touto problematikou zabývají. Jeho realizace si můžete prohlédnout mimo jiné v knize 1000 Tips by 100 ECO Architects a v mnoha zahraničních časopisech.
 
v.zahradnicek@prodesi.cz