Veletrh Dřevostavby 2017

Veletrh Dřevostavby 2017

Autor: Pavel Horák, Klára Vratislavová
Spolupráce: Hana Viskupičová, Monika Moravcová, Jakub Smeykal

Počátkem února zažilo hlavní město jedno velké prvenství. V rámci veletrhu Dřevostavby se zde představila čtyřpodlažní budova, která se na čtyři dny stala nevyšší dřevostavbou v ČR. Hlavní nosná konstrukce byla z těžkého dřevěného skeletu (BSH) a z masivních dřevěných panelů (CLT) z křížem lepeného dřeva.

V České republice je výška budovy na bázi dřeva legislativně limitována 12 metry (počítáno od prvního podlaží po podlahu posledního podlaží). Tato stavba se tyčila do výšky úctyhodných 13,180m. V prvním podlaží se nacházela kavárna, ve druhém moderní kancelář, ve třetím byt a ve čtvrtém hotelový pokoj. Ti, kteří vystoupali do posledního podlaží museli zdolat 49 ocelových stupňů, přičemž konstrukční výška jednoho patra byla 3,25 m. 

Významná část střední haly byla pojednána jako „město budoucnosti“. Město, které je nejen šetrné k životnímu prostředí, ale mnohem lépe například reguluje vysoké teploty v létě. Proháněly se zde elektromobily a elektrokola, mohli jste se posadit pod stromy na kvalitní městský mobiliář, posedět v kavárně, nebo vychutnat nějaký ze skvělých gurmánských zážitků.

Autor: Ing. arch. Pavel Horák, Ing. arch. Klára Vratislavová, Ing. arch. Hana Viskupičová
Projekt: Ing. Monika Moravcová, Ing. Jakub Smeykal
Statika: Ing. Miroslav Smutek, Ph.D., Ing. Milan Klášterka, firma RECOC
Fotografie: David Nogol