Limbach  (SK)

Limbach (SK)

Autor: Pavel Horák, Michal Kotlas
Projektant: Josef Tománek
Užitná plocha: 130,9m2
Realizace: 2015
Dodavatel: Domesi, s.r.o.
Fotografie: Soňa Sadloňová
 

Navrhovaný dům leží v obci Limbach, severně od Bratislavy.  Pozemek je  svahovitý, podélného tvaru, orientovaný od jihozápadu k severovýchodu. 

Dům je třípodlažní. Fasáda domu je rozdělena do tří odstínů, které odrážejí rozdělení na jednotlivá funkční patra. Suterén, tedy pevný sokl, na kterém dům stojí je pojednán v tmavé omítce. Přízemí ve světlém jemném krémovém obkladu z fasádních obkladových desek a poslední patro s pokoji je v čisté bílé omítce. Okna jsou navržena v tmavé antracitové barvě. Střešní krytina je plechová falcovaná v přírodním matném šedém odstínu. 

V suterénu se nachází technické zázemí a 2 kryté garážové stání. Ze spodní úrovně můžeme vystoupat po rampách na přilehlém terénu do úrovně přízemí, tedy vstupu. U zádveří je umístěna koupelna a technická místnost. Dominantou obytného prostoru bude velký prostorný stůl s možností flexibilního rozšíření. Na obytný prostor je napojen kuchyňský kout a televizní místnost. Spojení se zahradou a krytou terasou zprostředkovává prosklená stěna s průchody. Po schodech se dostaneme do horního patra se třemi pokoji, záchodem a koupelnou. Dva menší pokoje mají přístup na krytou lodžii. Toto patro je rozšířené a vytváří tak krytí terase, která je po celé délce obytného prostoru.