Domesi Concept House - Pulečný

Domesi Concept House - Pulečný

Autor: Pavel Horák, Václav Zahradníček
Užitná plocha: 76,5m2 s využitím platformy v 2NP až 108m2
Dodavatel: Domesi, s.r.o.
Fotografie: Lina Németh
 

Tato stavba stojí v obci Pulečný a slouží jako „showroomFutury Freestyle. Můžete zde zažít  „testovací jízdu“ v moderní dřevostavbě se vším všudy

Futura Freestyle je dům pro ty, kteří ani u typového domu nerezignovali na komfort moderního bydlení a design. Tento dům je o multifunkčním prostoru. Může sloužit jako rodinný nebo víkendový dům. Nosná konstrukce domu je postavena CLT technologií (křížem lepené dřevo) v podobě masivních dřevěných panelů. Tato technologie staveb se za posledních několik let rozšířila po celém světě a relativně nedávno pronikla i na náš trh. V tomto konkrétním případě jsme si pro obvodovou stěnu vystačili s pouhými třemi základními vrstvami (CLT panel, telená izolace, omítka).

Dům je navržen pro 3 – 4 osoby s dispozicí 3+kk a užitnou plochou 76,5m2. Díky platformě II.NP lze užitnou plochu rozšířit až na 108m2 (4+kk). Celý dům je maximálně otevřen a propojen s exteriérem, zároveň však poskytuje potřebné soukromí. Hlavní obytný prostor přízemí spojuje obývací pokoj s kuchyní a jídelnou. Pokračováním tohoto prostoru je terasa, která prodlužuje dům do zahrady skrz prosklenou stěnu. V druhé části se nachází zázemí a pokoje. V patře je možné realizovat samostatný pokoj, druhou koupelnu, pracovnu, pokoj pro hosty atp., nebo celý prostor ponechat jako otevřenou platformu, která může sloužit jako herna pro děti, nebo relaxační prostor.
Více informací naleznete na www.domesiconcepthouse.com