Domesi Concept House - Budíkov

Domesi Concept House - Budíkov

Autor: Pavel Horák, Václav Zahradníček
Spolupráce: Klára Vratislavová

Domesi Concept House v Budíkově je postaven v pasivním standardu s použitím stavební technologie masivních dřevěných panelů (Novatop). Fasáda je tvořena palubkami z modřínu bez povrchové úpravy. Dřevo tak bude přirozeně stárnout a časem získá šedočernou patinu.
Tak jako jsme chtěli prvním Domesi Concept House rozptýlit obavy z moderních dřevostaveb, tak Domesi Concept House 2 chceme rozptýlit obavy z pasivních domů. Chceme ukázat, že se už dávno nejedná o nevzhledné laboratoře, ve kterých se nedá příliš bydlet.

Domesi Concept House v Budíkově vychází z typového domu Futura NEO. Díky použitým technologiím patří tento dům do kategorie pasivních domů s roční spotřebou tepla do 15 kWh na m2.

Jedná se o dům s dispozicí  4+kk a užitnou plochou 98m2, který je navržen pro 3 – 4 osoby. Přízemí je koncipováno jako společenská část a najdeme zde obývací pokoj s kuchyníjídelnou a pracovnou. Vrchní patro je projektováno jako klidová zóna s třemi komfortními pokoji. Každé podlaží má vlastní sociální zařízení s koupelnou. 

Více informací naleznete na www.domesiconcepthouse.com

Projektant: Monika Moravcová
Dodavatel: Domesi, s.r.o.
Užitná plocha: 98 m2
Realizace: 2015
Fotografie: Lina Németh