Filozofie

Vždy usilujeme o rovnováhu kvalitní architektury, technické vyspělosti a úspor energií

Architekturu vnímáme jako komplexní obor od první skici, přes projektovou přípravu, koncept interiéru až po předání klíčů. Práce architekta tak pro nás vždy končí až dokončením a předáním stavby. Vždy dbáme na estetickou a technickou kvalitu provedení našich staveb. Pro inspiraci cestujeme po celém světě a v tomto kontextu také naše stavby navrhujeme.

Stavět domy, ve kterých žijí lidé, nám dává smysl. Stejný smysl nám dává stavět tyto domy z lokálních zdrojů a proto dřevo, se kterým pracujeme, pochází z velké části z našich lesů a je u nás také zpracováváno. Naším cílem je, aby se klientům v našich domech dobře žilo.

Dřevostavby vnímáme jako nový životní styl. Navrhujeme stavby, které baví a vzdělávají, snadno se užívají a udržují. Záleží nám také na tom, aby zážitkem nebylo pouze užívání domu, ale i samotný jeho vznik.

S pojmy „nízkoenergetické“ či „pasivní“ domy zacházíme citlivě a rozhodně je nepovažujeme za pouhý marketingový trik. Důležité je, uvědomit si jednu zásadní věc. Jestliže uvažujete, že Váš dům má mít parametry nízkoenergetického či pasivního domu doporučujeme s tím počítat již od samotného počátku, což v praxi znamená od výběru pozemku. Druhým klíčovým bodem je pak samotný návrh domu, který se bude snažit maximálně využít orientace světových stran, kompozice prosklených ploch a dalších logických parametrů. Technologie vytápění a vzduchotechniky je pak již jen pomyslnou třešničkou na dortu a nemůže být nikdy základním stavebním kamenem

Pavel Horák a Václav Zahradníček